AdminKo
Головна
Вхід
Реєстрація
П`ятниця, 03.05.2024, 23:29Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту

Категорії розділу
Lubuntu [11]
налаштування
MikroTik RouterOS [2]
Все про роутери мікротік
Windows [9]
налаштування
LibreOffice [1]

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Lubuntu

Аналог "Диспетчера задач" в лінуксі
еористувачі Windows, звикли користуватися диспетчером завдань, що викликається по комбінації Ctrl + Alt + Del. У цій короткій статті я розповім про декілька способів перегляду запущених процесів в Ubuntu і їх примусового завершення.

Отже, спосіб перший, графічний =). Клацаємо правою кнопкою на нижній панелі і вибираємо пункт "Додати на панель ...", шукаємо аплет "Системний монітор" і додаємо його кнопкою "Додати" або перетягуванням на панель. "Системний монітор" - це взагалі дуже корисний аплет, я рекомендую додавати його на панель відразу після установки системи. Клацнувши правою кнопкою по ньому і вибравши пункт "Параметри" можна налаштувати декілька графіків для відображення активності процесора, пам'яті, мережі, жорстких дисків і так далі, таким чином ви завжди будете бачити як на долоні - чим займається ваш комп'ютер.
На цьому переваги цього аплету не закінчуються: клацання по ньому Лівою кнопкою миші викликає запуск "Системного монітора», який є аналогом "Диспетчера завдань" Windows. Точніше, правильніше було б сказати, що це диспетчер завдань є його аналогом, тому що функціональність "Системного монітора" набагато вище.
Щоб у списку процесів відображалися всі процеси, а не тільки працюючі від імені поточного користувача, необхідно в меню «Вид» вибрати відповідний пункт. При спроби завершення "чужого" процесу у вас попросять ввести пароль.

Спосіб другий - у консолі. Звичайно можна пропустити цю частину тексту, подумавши наївно "нафіга воно мені", але я все ж рекомендую її прочитати, тому що вам може знадобитися це в тому випадку, якщо зависну небудь "велике" і неповоротку і ви не зможете завершити його роботу в графічному режимі.
Щоб перейти в консоль, натисніть CTRL + ALT + F1 - ви потрапите в першу консоль, CTRL + ALT + F2 - в другу і т.д. Графічні консолі зазвичай починаються з 7 або 8 - так ви зможете повернутися в графіку. Перше, що необхідно, це увійти в систему, ввівши свої ім'я та пароль.
Тепер власне перегляд процесів:
 
ps

Для перегляду процесів всіх користувачів:

ps -А

Для пошуку програми в списку, для прикладу "Skype":

ps -A | grep "skype"

У всіх цих списках вас повинен цікавити тільки перший стовпець з цифрами - це ідентифікаційний номер процесу (PID). Передавши його команді "kill" можна завершити процес:

sudo kill 1111

Де "1111" - ID процесу.

Утиліту kill можна викликати з параметром "-9", в цьому випадку вона не буде передавати процесу запит "завершися, будь ласка", як у першому випадку, а просто вб'є його без запиту. Найчастіше позбутися завислих процесів можна тільки так. Наприклад:

sudo kill -9 1111
 
Крім того, існує також утиліта killall, яка вбиває процес не за номером, а по його імені, але використання цієї утиліти буде доречним не завжди, тому що вона вбиває ВСІ процеси з вказаним ім'ям (а їх може бути декілька). Однак для нашого прикладу з Skype це буде хороший варіант:

sudo killall skype

От і все, сподіваюся що всім все зрозуміло =).
Категорія: Lubuntu | Додав: sidare (01.07.2013)
Переглядів: 681 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт

Пошук

Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples